איך אנחנו יכולים לעזור?

תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנוגע לקורס הכשרת מאמנים

אימון ילדים אינו מבוסס על תפיסת האימון הקלאסית (Coaching) למבוגרים מהסיבה הפשוטה – שילדים אינם מבוגרים. העולם שלהם שונה, התפיסה שלהם שונה.

אימון ילדים צריך להתאים לתפיסת עולם שילד מסוגל להכיל, להיות מוצג בשפתו ובאמצעות מושגים מעולמו, ובעיקר – הוא צריך לתת לילד הרגשה שהאימון הוא "בעדו", ולא עוד הפעלת לחץ מצד עולם המבוגרים "להיות בסדר". מאלה יש לילד מספיק בבית הספר ולעתים גם בבית.

אימון ילדים צריך להיות "ידידותי למשתמש". הוא אמור להיתפס אצל הילד כמפגש כֵּיפי, מעצים, שבו הוא זוכה להקשבה, הבנה, קבלה ואהבה.

האימון האינטגרטיבי אינו "קואוצ'ינג" במובן הקלאסי של המלה. זהו מודל שפותח על ידינו מתוך הניסיון שלנו בעבודה בשטח, והוא מבוסס על עבודה בששה הרבדים של התודעה רוח, שכל, רגש, מחשבה, דיבור, מעשה.

באימון אנחנו עובדים בין השאר על מחשבות לא מעצימות, תקשורת לקויה, רגשות מכבידים, קושי לנהל את החשיבה, העדר התכוונות מתאימה.וכמובן על פיתוח מיומנויות.

זהו אינו אימון ל"קשב וריכוז" אם כי הוא מקנה מיומנויות קשב וריכוז גם לילדים שלא הצליחו לרכוש אותן בעבר. הוא אינו אימון על "בעיות חברתיות".

בעצם, זהו אימון שמאפשר לילד לשכלל את כל היכולות שלו ולבטא את מלוא הפוטנציאל שלו. העבודה היא סביב מטרה שהילד בוחר, ושהיא בעלת ערך בעיניו. כלומר – הוא יהיה מוכן להתאמץ בשבילה. וברגע שהוא מתחיל לעבוד על שיפור המיומנויות – באורח פלא זה משפר כל תחום בחייו.

מניסיוננו בשטח (עד לשנת 2022 הכשרנו כבר כ-1400 מאמנים) זוהי בהחלט הכשרה מספקת לחלק מהאנשים, ולחלק האחר לא. ההבדל הוא לא בידע קודם, או ברקע המקצועי, אלא בעיקר במידת הרצינות וההשקעה בקורס.

השתתפות לבדה בכל המפגשים של הקורס, אינה מספיקה כדי להפוך אתכם למאמנים. אבל מי שלקח את הקורס ברצינות, הכניס את הכלים הנלמדים בקורס גם לחייו האישיים, התאמן עם בן זוג מהקורס מדי שבוע על הרגילים הנלמדים והתנסה בעבודה עם ילדים סביבו (הילדים הפרטיים שלכם, הילדים של השכנים, התלמידים או המטופלים שלכם או ילד שלקחתם לאמן בהתנדבות), בהחלט חווה חוויה של הצלחה וביטחון ביכולתו לאמן. כי בקורס אתם לומדים כל מה שנדרש כדי לדעת איך לאמן ילד בהצלחה ולקצור תוצאות. 

כפי שאמרנו, בקורס לומדים את כל מה שצריך כדי להפוך למאמן ילדים מצליח.
את תפיסת העולם היחודית שלנו.

כיצד להפוך למאמן מעורר השראה

תקשורת והקשבה

שאילת שאלות 

קבלת העבר כמורה דרך

פיתוח כריזמה
הורות מעוררת השראה 

איך מקבלים ילד למפגש ראשון, מה שואלים וכיצד קובעים מטרה לאימון.

איך עובדים עם ילד בכל אחד מששת הקודקודים.

איך כל זה מתחבר לתהליך אימוני

איך נראה מפגש

איך אני, המאמן, צריך לפעול, לנהוג ולהתנהל

איך מסיימים ואיך נפרדים

בקורס לומדים כמאה כלים ותרגילים בהם ניתן להשתמש כדי לאמן ילדים בקדקודים השונים. כמובן שאף אחד לא זוכר בעל פה את כל מאה התרגילים, אבל תמיד אפשר לחזור לחוברת הקורס ולהקלטות השיעורים ולהיזכר. הכל כתוב ומפורט.

קורס ההכשרה למאמני ילדים ונוער נועד להכשיר אנשים שיש להם כבר נגיעה כלשהי לעבודה טיפולית או לעבודה עם ילדים או לאנשים שמעוניינים בהסבה מקצועית ויציאה לדרך מרתקת וחדשה .
האנשים שכבר עברו את הקורס הם ברובם:

  • מאמנים למבוגרים, שרוצים להרחיב את קהל היעד שלהם גם לילדים.
  • תרפיסטים – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בתנועה, באומנויות וכדומה וכן מטפלים בשיטות טיפול שונות (שיטת אלבאום, שיטת ורדי, מרפאים בעיסוק, בטבע תרפיה וכדומה) שמעוניינים לרכוש כלים יעילים לעבודה ממוקדת עם בעיות של ילדים.
  • מורים ויועצים חינוכיים – המעוניינים להרחיב את מיומנויותיהם הן בתוך המסגרות שבהן הם פועלים והן כמקצוע נוסף או כמקצוע לקראת פרישתם.

במקרים מסוימים יתקבלו גם אנשים שאין להם רקע מקצועי רלוונטי, אשר מעידים על עצמם שהם מאוד אוהבים ילדים, מחוברים אליהם, ומעוניינים בהסבה מקצועית שתאפשר להם לעבוד עמם. במשך השנים היו לנו כמה כאלה שהפכו למאמנים מאוד מצליחים.לאחר הקורס יש לכם אפשרות להמשיך ולהשתתף בקבוצת הסופרויז'ן. הליווי כולל מפגש חודשי פיזי, מפגש שאלות ותשובות חודשי בוובינר, וכן קבוצת פייסבוק סגורה בה אנחנו עונות באופן שוטף ובזמן אמת על כל השאלות, כך שיש לכם אפשרות להביא שאלות, לבטים וחששות, ולקבל סיוע והדרכה כיצד להתקדם.

כמו כן יש אפשרות להמשיך ולעשות עבודה אישית ולהמשיך ולהתפתח, שכן אנחנו מאמינות שמאמן טוב הוא מאמן שקודם כול עשה וממשיך לעשות את הדרך בעצמו, ויכול להוות דוגמה אישית לילד היושב מולו.


אחד השיעורים החשובים בקורס הוא "איך לשוק את עצמי כמאמן". בשיעור הזה אנחנו לומדים שיטות מעשיות – איך לגרום לכך שידעו עלינו וירצו לבוא אלינו, וגם מתאמנים בהצגת עצמנו בפני גורמים מקצועיים שונים ובפני הורים. מנסיוננו, זה מתחיל מילד או שניים בסביבתכם המיידית – ופושט כאש בשדה קוצים כי יש ממש רעב, או צמא, למאמנים טובים לילדים. גם במסגרת מפגשי הסופרוויז'ן אנחנו מלווים אתכם גם בשיווק עצמכם בקהילה בה אתם פועלים.


כן, גם לשאלה הזו אנחנו נדרשות מדי פעם. ובכן, אם תחשבו כמה עלה לנו לרכוש את כל הידע שלנו, אותו אנחנו חולקות איתכם בנדיבות, תגיעו לסכום עם עוד שני אפסים לפחות. מאידך גיסא, אם תאמנו שני ילדים תחזירו לעצמכם את ההשקעה. כל השאר יהיה רווח נקי שלכם.

אז האם זה באמת יקר? אנחנו מאמינות שלא. וכך מאמינים גם אלה שסיימו את הקורס.

כמובן שאין לנו שליטה על מה תעשו. אבל אנחנו יכולות להגיד דבר אחד בוודאות – כל בוגרי הקורס מדווחים על שינויים משמעותיים בחייהם בעקבותיו. אז אם יש משהו שעוצר אתכם מלהצליח, לזוז ולהניע את עצמכם – יש סיכוי טוב שבעקבות העבודה עם הכלים של האימון האינטגרטיבי תצליחו לא רק לזהות את הבעיה אלא גם לסלק אותה מעל הדרך. במלים אחרות – זה יכול להיות הקורס שיגרום לכם לזוז.

כפי שאמרנו, זה תלוי בעיקר בכם. בקורס תלמדו את כל מה שצריך כדי לאמן ילדים, ואם באמת תכניסו את זה לחייכם באופן משמעותי – תוכלו לאמן ולהצליח, אבל אל תאמינו לנו, הקשיבו למה שמספרים אחדים מהבוגרים המצליחים שלנו

אנחנו מבינות שקשה לכם לדעת אם זה באמת "זה". בשביל זה יצרנו את האחריות המפורסמת שלנו:

אחרי שנרשמתם ושילמתם, בתום השיעור השני , אם מכל סיבה שהיא תרגישו שזה "לא זה", תוכלו לבקש ולקבל את כספכם חזרה. תקבלו אותו באהבה רבה ונישאר חברים גם אחר כך.

אז בקיצור, אנחנו לא מבקשות מכם לסכן דבר. אנחנו לוקחות את הסיכון על עצמנו. אנחנו רק מזמינות אתכם, באהבה רבה, לקחת החלטה, לעשות צעד – ולהצטרף אלינו עוד השבוע, למה שיכול להיות המסע המופלא של חייכם ותחילתה של קריירה חדשה.

מכיוון שצברנו כבר לא מעט ניסיון בצירוף אנשים לקורס המאמנים שלנו, למדנו שיש חמש סיבות עיקריות שגורמות לאנשים להתלבט, להסס, ולא לעשות את הצעד. לכן, לטובת אלה מכם שעדיין מתלבטים, הנה מדריך קצר למתלבט:

5 סיבות למה לא להירשם לקורס הכשרת מאמני ילדים ונוער
בשיטת האימון האינטגרטיבי.

סיבה מס. 1: זה יקר מדי

כן, אנחנו בהחלט מודעים לכך ש-12900 ₪, גם בהוראת קבע אשראית של 12 תשלומים ללא ריבית, הם סכום משמעותי שמהווה השקעה גבוהה עבור רוב האנשים.

אבל הנה כמה נקודות למחשבה:

אם אתם מאמנים – כמה אתם גובים על פגישת אימון?

אנחנו גובות כיום 350ש"ח  ₪ למפגש אימון של ילד. ישנם גם מאמני ילדים ונוער שגובים יותר. אבל חלק מהתלמידים שלנו, כיוון שהם נמצאים בתחילת דרכם, מרגישים נוח יותר לגבות 250 ₪ למפגש אימון.

גם במחיר הזה – 2 ילדים שתאמנו במשך 12 מפגשים כל אחד – יכסו את עלות ההשקעה בקורס. החל מהילד השלישי – כבר תרוויחו כסף. חלק מהתלמידים בקורסים שלנו התחילו לאמן שלושה ילדים עוד לפני שסיימו את הקורס – מה שאומר שההשקעה תוחזר כמעט לפני שתתחילו לשלם אותה. ואנחנו מאמינים שבעקבות השקעתכם בקורס תאמנו עשרות, ואפילו מאות ילדים, כך שההשקעה ה"כבדה" הזו לכאורה היא בעצם זניחה.

ובכל זאת – להוציא 12900 ₪ בתחילת הדרך – זה קצת מפחיד, לא?

האנשים המצליחים ביותר שאנחנו מכירים הם אלו שמשקיעים קודם כל בעצמם – בפיתוח האישי והמקצועי שלהם. כך תוכלו גם להצדיק גביה של מחירים גבוהים מלקוחותיכם – הרי כל מה שהשקעתם בעצמכם בסופו של דבר הופך אתכם לאנשי מקצוע טובים יותר.
גם כאן מעבר לעניין הכלכלי הערך המוסף שקיבלנו, הן כאנשי מקצוע והן כבני אדם – לא יסולא בפז.

קחו בחשבון שאנשים רבים משקיעים סכומים כאלה, ואף גבוהים יותר בדברים שלא רק שלא משביחים את יכולותיהם ומיומנויותיהם, אלא אף "מורידים את ערך הנכס". כמו למשל טלוויזיה בעלת מסך ענק, שמזרימה לנו ישר לווריד חדשות רעות ותכניות ריקות מתוכן. האם זה מה שיעזור לנו להפוך למאמנים ומנהיגים מעוררי השראה? כנראה שלא.

אז לסיכום, גם אם המחיר אינו נמוך, הערך שתוסיפו לעצמכם בהשקעה הזו גם יחזיר את עצמו וגם ימקם אתכם במקום הרבה יותר טוב בחייכם, הן המקצועיים והן האישיים.

סיבה מס. 2: אולי זה לא בשבילי. ואולי לא אוכל ליישם את זה ולהפוך למאמנת מובילה ומצליחה כמו רינה ועדית?

בהחלט שאלה מצוינת. אבל מנסיוננו, מה שאנחנו מלמדים בקורס הינו פשוט וקל מאוד ליישום. מדובר בשיטה בעלת מבנה ברור וכלים ניתנים ליישום, אותם יכול כל אחד לקחת וליישם הן באימון ילדים, הן באימון מבוגרים והן בעבודה עם קבוצות, הן של מבוגרים והן של ילדים.

אנחנו משתפים את תלמידינו בכל הסודות, כל הטכניקות וכל הכלים שיאפשרו להם להפוך למאמנים מיומנים, כולל כל סודות השיווק שיעזרו להם להפוך למאמנים מובילים ומבוקשים.

גם אחרי הקורס מוצעים לכם מפגשי ליווי שיעזרו לכם להתחיל את צעדיכם הראשונים באימון ולקבל מאיתנו תמיכה ותשובות על כל השאלות.
מפגשים אלו הינם בעלי ערך מוסף חשוב הן למאמנ.ת והן למתאמנ.ת.

רבים מתלמידינו החלו לאמן ילדים עוד לפני תום הקורס והם ממשיכים בכך בהצלחה גם לאחר מכן.

אבל בכל מקרה – אנחנו מציעים לכם גם "תעודת אחריות". אתם מוזמנים להירשם ולהצטרף לקורס, ואם אחרי שני מפגשים (שבהם תבלו איתנו סה"כ 8 שעות מלאות ותוכלו להתרשם בעצמכם מאיכות החומר, רמת הלימוד ותפיסת העולם שלנו) תרגישו, מכל סיבה שהיא, ש"זה לא זה", שהקורס אינו עומד בציפיות שלכם או שהוא אינו מתאים לכם – פשוט אמרו לנו ותוכלו לקבל את כל כספכם חזרה – ועדיין נישאר חברים.

במלים אחרות – אינכם חייבים להחליט כרגע אם זה באמת מוצא חן בעיניכם – אלא לבוא ולבדוק בעצמכם. (נציין רק שעד היום זה קרה רק במקרים ספורים ונדירים – אבל אנחנו אומרים את זה ומתכוונוים לזה – אנחנו באמת רוצים שמשתתפי הקורסים שלנו יהיו אנשים שמחים ומרוצים).

סיבה מס. 3: אני לא יודע/ת מי יהיו המשתתפים האחרים, האם הרמה של הקבוצה תתאים לי. האם רובם יודעים הרבה יותר ממני? או הרבה פחות ממני?

ובכן, מניסיוננו עד היום, המשתתפים בקורסים שלנו הם שונים ומגוונים. חלקם כבר מאמנים ילדים. חלקם עובדים עם ילדים בצורות אחרות (מורים, יועצות, מורים להוראה מתקנת, וכד'). חלקם מטפלים מתחומים שונים: פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, מטפלים בתנועה, באומנות, פסיכולוגים או עובדים סוציאליים. חלקם מאמנים מבוגרים ובאו להרחיב את יכולותיהם גם לאימון ילדים ופה ושם אפילו אנשים שאין להם כל רקע קודם אלא רק אהבה גדולה לילדים ורצון לעזור להם.

במהלך הקורס, בו אתם מתאמנים יחד (הן במפגשים עצמם והן בזמנכם הפנוי, בין המפגשים) נוצר חיבור מקסים בין המשתתפים וכל קבוצה נשארת בדרך כלל בקשר אמיץ גם אחרי הקורס.

ושוב, במקרה הלא סביר שתרגישו לא נוח בקרב הקבוצה – עומדת לרשותכם האפשרות לבטל את הרשמתכם אחרי שני מפגשים. אבל מניסיוננו – אין הרבה סיכוי שזה יקרה. להיפך – רוב הסיכויים שתפגשו אנשים שונים ממקצועות שונים ושלכל אחד יש מה לתרום מהרקע המקצועי ומניסיון החיים שלו.

סיבה מס. 4: – למדתי כבר קורס אימון, או אפילו כמה קורסים ושיטות – ואני עדיין לא עושה עם זה כלום. אני לא רוצה ללמוד עוד קורס לפני שאתחיל ליישם את כל מה שלמדתי.

השאלה האמיתית כאן היא – מדוע עדיין לא יישמתם את הידע הקודם?

ישנן שתי סיבות אפשריות: האחת היא שבאופן כללי אתם לא מיישמים את הידע שאתם רוכשים, ואז באמת אין טעם להשקיע בקורס נוסף, זה רק יגדיל את רמת התסכול שלכם.

אבל הסיבה הנפוצה יותר והסבירה יותר היא – שלמרות שלמדתם ורכשתם כלים אתם עדיין לא חשים ביטחון לצאת לדרך, וכאן אנחנו רוצים לספר לכם משהו על התהליך שעוברים משתתפי קורס האימון שלנו: הם לא רק לומדים כלים לעבודה עם ילדים – הם גם מוזמנים ליישם את הכלים בחייהם שלהם. ומכיוון שהכלים של קורס האימון שלנו כל כך אפקטיביים – מדווחים רוב המשתתפים שלנו על שינויים משמעותיים שחוו בחייהם. ואמנם, חלק ניכר מהמשתתפים לקחו לעצמם כמטרה אישית לעשות פריצת דרך ולהתחיל לאמן – מה שלא עשו קודם לכן – ובעזרת הכלים של האימון האינטגרטיבי הצליחו להשיג את היעדים שקבעו לעצמם. יתרה מזאת – בקורס תלמדו לא רק איך לאמן – אלא גם איך לשווק את עצמכם כמאמנים מובילים, איך להתחיל צעדים ראשונים בעסק אם לא היה לכם עסק קודם – או איך להזניק את העסק שלכם קדימה.

אנחנו נלווה אתכם ונתמוך בכם כל הדרך עד להצלחתכם, נשמח להפנות אליכם מתאמנים באזור מגוריכם (כשמדובר באימון ילדים – הנושא הגיאוגרפי הוא קריטי כיוון שאי אפשר להסיע ילד למרחקים לפגישת אימון. זו אחת הסיבות שפתחנו את הקורס הזה – כדי שיהיה מאמן לילדים ונוער בכל עיר ובכל שכונה בישראל).

סיבה מס. 5:  העיתוי לא מתאים לי, המיקום לא מתאים לי, התאריכים לא מתאימים לי, אני עדיין לא בשלה, וכד'.

ובכן, יש לנו לספר לכם משהו שאתם כבר יודעים, מן הסתם, בעצמכם – אם תחכו עד שכל התנאים יתאימו בדיוק – אתם עלולים לחכות הרבה זמן. עשיית צעד בחיים תמיד כרוכה ביציאה מאזור הנוחות. לפעמים זה לצאת קצת קודם ממקום העבודה, לפעמים לדאוג לבייביסיטר לילדים, לפעמים זה להתחייב להוצאה חודשית משמעותית.

גם לעניין הנסיעה למרחקים יש פתרון.
הודות  לאפליקציית ה ZOOM אנו נותנים מענה גם לאלה מכם שאינם גרים באזור המרכז  – אם בצפון, או בדרום הרחוקים ואף מעבר לים.

אז כאמור – אם תחכו עד שכל התנאים יבשילו – אתם עלולים לחכות הרבה זמן. אבל מצד שני, כאשר אנחנו מקבלים החלטה – העולם בדרך כלל הולך לקראתנו. באורח פלא – נמצאים פתרונות לכל הבעיות. נכון – אנחנו מציעים לכם לקפוץ למים עמוקים – אבל בקרקעית האוקיאנוס הזה מחכים לכם אוצרות שבשבילכם שווה לעשות זאת.

אז אם אתם מרגישים ש"כן, הגיע הזמן שלי לקפוץ למים ולעשות שינוי משמעותי בחיי, להכניס אליהם תוכן חדש ומעצים ולהפוך את עצמי למאמן מצליח לילדים ונוער" – אם אתם מוכנים ללכת לקראת הבלתי נודע ולבטוח באינטואיציה שלכם שאתם עושים את הצעד הנכון, אתם מוזמנים להתקשר אתנו בכל אחת מדרכי ההתקשרות המופיעות כאן באתר ואנו נשמח לקיים עם כל אחד ואחת מכם, שיחת היכרות והתאמה.

(Visited 299 times, 1 visits today)