יום שבת , 31.10.20, 18:47
בית > על השיטה

על השיטה

האימון האינטגרטיבי מבוסס על תפיסת עולם של אהבה וכבוד לילד. מה שמעניין זו לא התווית ששמו על הילד, אלא מה הוא חווה. איפה הקושי, ואיזו מיומנות הוא צריך לפתח כדי להתגבר עליו. באימון האינטגרטיבי הילד לומד שמה שהוא חושב ומאמין על עצמו משפיע במידה רבה מאוד על מה שהוא חווה ומצליח לעשות. כאשר הוא לומד לשנות את מה שהוא חושב – הרבה דברים מתחילים לקרות.

באימון הילד גם לומד מיומנויות. למשל, הוא ילמד ש"קשב וריכוז" זה פשוט להקשיב ולהתרכז. כשהוא מקבל כלים לשפר את הקשב – פתאום נעלמת ה"בעיה", והוא נעשה אדון לעולמו. ובכלל, הילד לומד שהוא בעל הבית על המחשבה שלו, על התודעה שלו, ועל המעשים שלו. הוא אינו הסוס או העגלה – הוא הרוכב. כאשר זה מתרחש, הילד מגלה בתוכו יכולות שמדהימות אותו ובדרך כלל גם את סביבתו. גם כמבוגרים מפתיע אותנו שוויתור על רעיון מסוים ואימוץ של רעיון אחר בתוכנו – יניבו התבוננות והתמזגות אחרת בעולמנו.

בתחילת האימון יציב הילד לעצמו מטרה – ובמהלך כל האימון הוא ילמד ויתאמן במיומנויות שאמורות לעזור לו להשיג אותה. בדרך כלל זה קורה תוך תקופה של שלושה ארבעה חודשים. והחדשות הטובות הן שהמיומנויות ישרתו את הילד גם בהמשך חייו –ואפילו כשיהיה אדם בוגר.

המוטו שלנו – עולם שבו ילדים אינם נזקקים לתרופות, ואינם מתוייגים בתוויות, אלא לומדים לבטא את מלוא הפוטנציאל הזוהר שטמון בתוכם.